Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Niezwykły WSCHÓD popołudniową porą

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 21.09.2012

Po długiej i ciężkiej „nocy” przygotowań, wyrzeczeń oraz zwątpień w swoje siły, teraz możemy z radością patrzeć na nowy WSCHÓD. Wschód, który miejmy nadzieję będzie zwiastunem pięknego dnia dla artystycznego Jasła. Ale... o co chodzi?

W czwartek 20 września 2012 r. Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, istniejący przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Na spotkanie zorganizowane w Czytelni MBP w Jaśle przybyło kilkanaście młodych osób wśród których najliczniejszą grupę stanowili licealiści. Różnią ich dziedziny artystyczne, którymi się zajmują: poezja, proza, krytyka literacka, malarstwo, architektura, fotografia, ale wszystkich łączy zainteresowanie sztuką i chęć do działania. Rokuje to bardzo dobrze dla przyszłości klubu, który bez zaangażowania właśnie młodych artystów nie mógłby istnieć. 

Spotkanie rozpoczął główny inicjator WSCHODU- Albert Kociuba, który w krótkiej prezentacji przedstawił, po co powstał klub, jakie stawia mu zadania i w jaki sposób chce pomóc młodym artystom w promocji ich twórczości.

Po oficjalnym rozpoczęciu odbyło się również krótkie spotkanie integracyjne, podczas którego nowi członkowie klubu mogli się poznać i zaszczepić w sobie ten zalążek więzi, która ma spajać wspólne działania. Były wiersze czytane i śpiewane, pojawiły się pierwsze refleksje i pomysły, które z pewnością wykorzystamy już wkrótce.

Jeżeli również chcesz do nas dołączyć, a nie mogłeś uczestniczyć w pierwszym spotkaniu, nic nie szkodzi!
Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu połączone z spotkaniem autorskim Krzysztofa Szeremety, które odbędzie się już 1 października o godzinie 17:00  w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓDPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP