Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Filmowe akcenty Festiwalu Poezji i Prozy

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.09.2012

Czym jest scenariusz, jakie są jego punkty zwrotne, jak budować akcję poprzez dialogi? Odpowiedzi na te i inne pytania  znajdą uczestnicy warsztatów literacko-filmowych, prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka, prozaika, autora scenariuszy filmowych, dramaturga. Artysta odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy.

Zbigniew Masternak zadebiutował w 2000 r. na łamach  Twórczości  dwoma opowiadaniami Niech żyje wolność i Posąg Emeryka. W 2006r. ukazał się jego debiut książkowy – powieść Niech żyje wolność oraz druga powieść Chmurołap, a  w 2008 r. ukazała się trzecia powieść Scyzoryk. Trzy pierwsze księgi Chmurołap, Niech żyje wolność i  Scyzoryk, które zostały wydane w jednym tomie, tworzą wieloczęściowy autobiograficzny cykl  Księstwo. Na podstawie tego cyklu reżyser Andrzej Barański zrealizował film pod tym samym tytułem. Polska premiera filmu Księstwo  odbyła się w czerwcu 2011r. podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a premiera światowa odbyła się w lipcu 2011r. się podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Karlovych Varach.

Warsztaty literacko-filmowe ze Zbigniewem Masternakiem odbędą się 3 października 2012 r. o godz. 10.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle.  Zapisy przyjmujemy: tel. 13 446 26 02 w. 36 lub mail: aktywni@mbp.jaslo.pl. Ilość miejsc ograniczona.        

Po południu odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, który opowie o swojej twórczości, o  przygodzie z piłką nożną oraz o pracy przy scenariuszach filmowych i filmie. Podczas spotkania zaprezentuje również film Andrzeja Barańskiego, który powstał na podstawie jego książki.

 

Projekcja filmu „Księstwo” oraz spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem odbędzie się 3 października 2012 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

 

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl .
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP