Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

W świecie dziecięcej animacji filmowej

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.09.2012

Przygody sympatycznych ślimaków, opowieść z dżungli oraz historia super szybkich pociągów mknących po szynach, to tylko niektóre z filmowych propozycji małych twórców animacji obrazkowej, do obejrzenia których zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

W ramach 7 Festiwalu Poezji i Prozy, w bibliotece od 4-5 października br. odbędzie się  projekcja rysunkowych ekranizacji tworzonych przez dzieci i nagrodzonych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „ Halo Echo” we Wrocławiu, pn. „Dzieci dzieciom” i „Kolory dziecięcej wyobraźni”.

Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję podziwiać zdolności rysunkowe i dużą pomysłowość swoich rówieśników. Zobaczą, jak przy odrobinie fantazji, plasteliny, kolorowego papieru, farb i kredek stworzyć magiczną scenerię, postaci czy ich rekwizyty. Czteroletnia Julka pokaże, że animowanie jest super, a wszyscy przekonają się o tym oglądając filmik jej autorstwa pod tajemniczym tytułem „Bajka o…”, którego fabuły nie zdradzimy. Będzie także okazja by podążać śladami zaczarowanego bałwanka, podróżującego po wielu miejscach na ziemi, wybrać się do magicznego, animowanego cyrku i pobawić z pieskiem Fenkiem. Uczestnicy Festiwalu obejrzą także film rysunkowy o Jaśle, stworzony przez dzieci z jasielskich szkół podstawowych nr 1, 2 i 4, który powstał podczas majowych warsztatów filmu animowanego zorganizowanych w MBP.

Pokazowi dziecięcych filmów animowanych towarzyszyć będzie ciekawa i różnorodna tematyka miejsc, zdarzeń i postaci widzianych oczami dziecka oraz ciekawe formy ekspresji małych uczestników i laureatów ogólnopolskiego konkursu „Halo Echo”.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP