Polecamy
31,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Integracyjne spotkanie przy ognisku w Rudzie

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 04.10.2012

W dniu 23 września 2012 r., Koło Gospodyń Wiejskich z Rudy oraz Filia Biblioteczna w Rudzie zorganizowały integracyjne ognisko dla mieszkańców sołectwa Ruda. Ognisko odbyło się w godzinach popołudniowych przy stawie w Rudzie.
Na ognisku nie zabrakło atrakcji. O muzyczną oprawę zadbał Zespół Śpiewaczy „Czeremcha”, działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu – Filia w Rudzie. W jego skład wchodzą członkinie koła Gospodyń Wiejskich w Rudzie, które są również czytelniczkami biblioteki w Rudzie. Imprezę uświetnił opiekun muzyczny zespołu Pan Marek Dera, który na akordeonie akompaniował śpiewom.  
Zespół kultywuje tradycje ludowe i śpiewacze regionu, więc w repertuarze znajdują się pieśni regionu wieluńskiego, które były zaprezentowane w plenerze. Oprócz regionalnych piosenek śpiewano również biesiadne. Imprezie towarzyszyły wspólne zabawy, tańce i pląsy przy ognisku.
Wszyscy mieli okazję upiec kiełbaski ora skosztować wiejskich przysmaków, chleba ze swojskim smalcem oraz domowych kiszonych ogórków.
Atmosfera jaka panowała tego popołudnia była wyjątkowa. Chwile spędzone razem na długo zapadną w pamięci przybyłych mieszkańców Rudy. W spotkaniu przy ognisku uczestniczyło 30 osób, a wśród nich byli dorośli, dzieci i młodzież. Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP