Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Wakacyjny Bulwar Literacki we Włocławku

Autor: Grażyna Więckowska Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Artentowicza we Włoc ławku Województwo: kujawsko-pomorskie
Data dodania: 10.10.2012

W dniach 14 -15 lipca 2012 r. członkowie SBP we Włocławku w ramach odbywającego się w mieście Bulwaru Sztuki przygotowali dla mieszkańców cykl zajęć, konkursów i spotkań.

Niezwykle widowiskowe było spotkanie z Wiolettą Piasecką – autorką książek dla dzieci i młodzieży, koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Kuby Michalskiego, warsztaty czerpania papieru i skryptorium przygotowane przez Muzeum w Grębocinie , spotkanie z Michałem Malinowskim - dyrektorem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, konkursy literacko plastyczne oraz zabawy integracyjne o charakterze edukacyjno- rozrywkowym .

W ofercie jaką przedstawili bibliotekarze znalazły się również konkursy: „Mistrz Pięknego Czytania”, konkurs kaligrafii, zlot Czerwonych Kapturków, wymiana książek - „Książka za książkę”, konkurs literacki „Wakacyjny kufer poetycki”, zagadki bajkowe, malowanki, zabawy ruchowe i animacyjne dla dzieci.

Kapryśna pogoda nie zniechęciła mieszkańców, którzy tłumnie stawili się na bulwarach, by uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu.

Ta masowa impreza była doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy o książce i literaturze, wspierania i promowania wartości rodzinnych i integracji międzypokoleniowej.

Była też świetną okazją do promowania Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jako instytucji sprzyjającej kreatywności i aktywności społecznej.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP