Polecamy
31,00 PLN 39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

Wielkie Nocne Czytanie 2012

Data dodania: 11.10.2012

Wystawy, koncerty, wielkie nocne czytanie i warsztaty dla uczniów towarzyszyć będą uroczystemu wręczeniu nagrody literackiej im. Kościelskich 13 października w Miłosławiu. Imprezy towarzyszące zaplanowano w Poznaniu, Wrześni i Miłosławiu - dawnym majątku rodziny Kościelskich. Tegoroczną nagrodę otrzymał Andrzej Dybczak za książkę reportażową o podróży na syberyjską północ i życiu wśród ewenkijskich pasterzy, zatytułowaną „Gugara”.

W przeddzień wręczenia nagrody, w piątek 12 października, w szkołach w Poznaniu i Wrześni odbędą się lekcje czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”. Na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza zorganizowana zostanie debata „Miłosz - Turowicz” i wystawa „Jerzy Turowicz” przygotowana z okazji 100. rocznicy urodzin twórcy „Tygodnika Powszechnego”.

Na wieczór w Teatrze Polskim w Poznaniu zaplanowano „Wielkie czytanie”, w czasie którego dotychczasowi laureaci nagrody Kościelskich będą czytali swoje prace w towarzystwie wybranych przez nich młodych twórców. Dzień ten zwieńczy monodram Ewy Kasprzyk Patti Diphusa na podstawie Pedro Almodovara pokazany w kościele poewangelickim w Miłosławiu.

W sobotę 13 października, oprócz ceremonii uroczystego wręczenia nagrody, w Miłosławiu odbędą się warsztaty dla uczniów miejscowego gimnazjum, pokazana zostanie wystawa prac grafika Mieczysława Piotrowskiego, piosenki zaśpiewa Krystyna Prońko.

Ostatnim wydarzeniem dwudniowych uroczystości będzie „Wielkie Nocne Czytanie”, podczas którego swoje najnowsze utwory przeczytają laureaci poprzednich edycji nagród i nagrodzony w tym roku Andrzej Dybczak.

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP