Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Poetycki Koncert Życzeń z okazji Tygodnia Seniora w MBP w Żaganiu

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 12.10.2012

 

Poetycki Koncert Życzeń

Tegoroczny Lubuski Tydzień Seniora odbywał się pod hasłem „Nie wiek zarządza nami – to my zarządzamy wiekiem”. W Żaganiu cykl imprez zorganizowanych przy współpracy Urzędu Miasta, Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej zapoczątkowano 8 października 2012 r. Poetyckim Koncertem Życzeń w Czytelni Ogólnej MBP.

Wieczór rozpoczęła słowami powitania Magdalena Śliwak – Dyrektor MBP, która przedstawiła też cały program przewidziany na obchody Tygodnia Seniora w Żaganiu. Miłą niespodzianką i prezentem dla Seniorów był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych. Uczniowie, a nawet absolwenci nie tylko upiększyli spotkanie, ale zachwycili obecnych swoimi talentami artystycznymi. Przygotowali się bardzo solidnie. Zadbali nie tylko o dobór tekstów, ale i o nastrój instalując kolorowe oświetlenie. Dym też był. Na chwilę Czytelnia dzięki nim zamieniła się w małą estradę. I to wszystko dla naszych Seniorów.

Organizowane przez Bibliotekę Poetyckie Koncerty Życzeń sprzyjają wychodzeniu spoza zasłony nieśmiałości ludzi piszących poezję. Często są to osoby, które zaczynają tworzyć dopiero w wieku senioralnym. Przelane na papier refleksje i krytyczne spojrzenie na życie prezentują swoim bliskim i znajomym. Każdy może przedstawić zarówno twórczość własną jak i cudzą. Tak było i tym razem. Czytane były głównie wiersze mieszkańców miasta, ale na spotkanie przyjechała również ze Świebodzina, poetka Maria Szafran. Kilka zdań do uczestników PKŻ skierował  pisarz Zbigniew Kozłowski z Żar. Zaprzyjaźnieni z nami uczestnicy naszych imprez pamiętali również o tym, że Biblioteka obchodzi w tym roku swoje 65 urodziny. Były ciepłe słowa, wyrazy  życzliwości i uznania dla naszej pracy, a nawet figurka zamyślonego anioła od pani Heleny Sobków.

W takiej pełnej ciepła i przyjaźni, nastrojowej poetycko - muzycznej atmosferze minął wieczór zakończony słodkim poczęstunkiem. 

 

Urszula Sitarz – Oddział dla DorosłychPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP