Polecamy
99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0... więcej >

Mistrzowie Pięknego Czytania po raz jedenasty

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 15.10.2012

3 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce impreza finałowa powiatowego konkursu "Mistrzowie Pięknego Czytania".
KBP organizuje przegląd "Mistrzowie Pięknego Czytania" od 2002 roku. Celem jest krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych.

W poszczególnych latach uczestnicy czytali m.in. teksty dotyczące Fryderyka Chopina i muzyki, teksty dziennikarskie z prasy, "Mikołajka" Sempe'go i Goscinny'ego, "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego, bajki. W tym roku młodzież czytała teksty Janusza Korczaka.
Podczas imprezy w sali kinowej KBP miało okazję zaprezentować się publiczności 46 uczestników.
Warto podkreślić, że jest to przegląd, dzięki któremu chcemy ośmielić młodych, oswoić ich z głośnym czytaniem, sceną, występowaniem przed publicznością.
Wystąpień wysłuchało jury, które przydzieliło atrakcyjne nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali książki w prezencie. Organizatorką tej imprezy jest Małgorzata Zychowicz.

Uczestnikami konkursu "Mistrzowie..." byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy ukończyli 9 lat. Każda biblioteka gminna i miejsko-gminna zgłaszała po dwóch reprezentantów z każdej kategorii (szkoła podstawowa, gimnazjum). Każda szkoła i filia biblioteki koszalińskiej zgłaszała po jednym reprezentancie z każdej kategorii (szkoła podstawowa, gimnazjum). Uczestnicy Konkursu przygotowali do 10 pełnych linijek wybranego przez siebie tekstu z dostępnych książek Janusza Korczaka. Każdy uczestnik zaprezentował dwa teksty: jeden wybrany przez siebie, drugi - wylosowany (przygotowany przez organizatora).Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP