Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

O języku na jasielskim Rynku

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.10.2012

Literowe układanki, językowe łamańce i komunikacyjne kalambury czekały na uczestników imprezy „Wyraź wyraz” na jasielskim Rynku, która 15 października 2012 r. zainaugurowała projekt „U-MÓWMY SIĘ NA... POLSKI!” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”.

Przybyłe na performance dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczniowie Gimnazjum nr 4 w Jaśle, oraz wszyscy chętni do językowych zabaw mieszkańcy, mogli wziąć udział we wspólnym „wyrażaniu wyrazów” – układać je z kartonowych klocków rozrzuconych na Rynku, pisać na twarzach, przedstawiać w kalamburach. W organizację imprezy włączył się Urząd Miasta Jasła, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, wolontariusze Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, oraz firma Tekpud, która przekazała kartonowe klocki.

Performance był także okazją do poinformowania mieszkańców o rozpoczynającym się projekcie „U-MÓWMY SIĘ NA... POLSKI!”, w ramach którego do końca listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle czekają na wszystkich chętnych wydarzenia uwrażliwiające na język i propagujące poprawną polszczyznę oraz sprawną komunikację. Zgodnie z układanym na Rynku hasłem „Koniec języka za przewodnika” po szczegółowe informacje o projekcie zapraszamy na stronę www.mbp.jaslo.pl .

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Jasielska, Portal terazJaslo.pl.

Partnerami projektu są:

Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.

W działaniach projektowych biorą udział szkoły: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy, Zespół Szkół w Szebniach, Zespół Szkół Publicznych w Święcanach, Zespół Szkół Publicznych w Umieszczu, Stowarzyszenie Unia Szkół w Gliniku Polskim – Szkoła Podstawowa w Roztokach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP