Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Czytanie to nauka i dobra zabawa

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 17.10.2012

VII lubuskie spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami Z książką na walizkach za nami. W ramach akcji w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu gościliśmy Agnieszkę Frączek, cenioną autorkę poezji dziecięcej i opowiadań dla najmłodszych.  

Spotkanie, na które przybyło młode pokolenie żagańskich szkół podstawowych odbyło się 5 października 2012 roku. Autorka od razu zdobyła sympatię dzieci, które na dzień dobry zaczęły zadawać pytania, a było ich wiele. Padały pytania dotyczące zarówno pracy zawodowej, jak i życia prywatnego oraz twórczości pisarskiej. Autorka podkreśliła, że pisanie dla dzieci sprawia jej ogromną przyjemność. Jest to twórczość, która pozwala spojrzeć na świat przez różowe okulary. Utwory Agnieszki Frączek nie tylko uczą, bawią, ale również urzekają inteligentnym poczuciem humoru. Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Kanapka i innych wierszy kapka, Banialuki do zabawy i nauki, to książki w których przekazuje wiedzę o języku ojczystym. Natomiast Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki, są doskonałym materiałem do ćwiczeń logopedycznych. Jednak wszystkie książki Agnieszki Frączek mają jeden wspólny cel, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą uważnie postrzegać świat.
Na spotkaniu autorka czytała fragmenty swoich książek i opowiadała, jak wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem polskim. Dla dzieci kontakt z pisarką był ciekawą lekcją, a co najważniejsze wywołał uśmiech na ich małych buziach. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło kupić książkę i otrzymać autograf. Dziękujemy za spotkanie.J
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP