Polecamy
35,00 PLN

  Materiały zebrane w tej publikacji zostały zaprezentowane podczas dwóch kolejnych... więcej >

Link do przyszłości

Data dodania: 18.10.2012

Link do przyszłości

Zapraszamy biblioteki, szkoły, domy kultury i inne instytucje działające w obszarze edukacji i kultury w małych miejscowościach do udziału w projekcie „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. W ramach projektu zachęcamy do zorganizowania spotkań dla uczniów szkół średnich z młodymi, inspirującymi profesjonalistami - przedstawicielami różnych zawodów, w których istotną rolę odgrywają nowe technologie.

W czasie spotkania uczniowie będą mogli porozmawiać z młodym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się, jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznają też zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wezmą udział w quizie, który pozwoli im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

W ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” 300 bibliotek, szkół i innych instytucji kulturalnych i edukacyjnych z małych miejscowości do połowy marca 2013 roku będzie miało możliwość zaproszenia młodych, aktywnych i charyzmatycznych przedstawicieli zawodów, w których ważną rolę odgrywają nowe technologie. Będą to np. programista aplikacji mobilnych, artysta / grafik komputerowy, menedżer lokalnej firmy telekomunikacyjnej, menedżer mediów społecznościowych, menedżer sprzedaży w firmie e-learningowej, specjalista ds. PR, specjalista ds. zasobów ludzkich, socjolog badająca kulturę komputerową czy animator sportu promujący sport i zdrowy styl życia przez Internet.

Przewidziano również webinaria i czaty oraz konkurs dla uczestników spotkań, którzy zorganizują dla swoich rówieśników kolejne spotkanie z lokalnym młodym profesjonalistą. Organizatorzy spotkań otrzymują gotowy scenariusz spotkania i materiały promocyjne oraz biorą udział w konkursie na najlepszą relację ze spotkania, w którym do wygrania jest nowoczesna konsola xBox 360 z Kinectem i 46-calowym telewizorem LCD oraz inne atrakcyjne nagrody.

Aż 98% uczestników spotkań pilotażowych, które odbyły się w bibliotekach w Piekarach Śląskich i w Raszynie, oceniło je pozytywnie, zaś 88% wyraziło chęć udziału w kolejnych spotkaniach z młodymi profesjonalistami.

Wejdź na stronę www.linkdoprzyszlosci.pl i dowiedz się więcej!

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP