Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

MegaMatma uczy w bibliotece

Data dodania: 18.10.2012

MegaMatma uczy w bibliotece

Chcesz zaoferować młodzieży coś, co jest zawsze na czasie? Daj jej to, co lubi najbardziej - technologie i nowinki. Udostępniaj e-zasoby MegaMatma.pl w swojej bibliotece. Firma MegaWiedza Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) zaprasza biblioteki publiczne do udziału w pilotażowym projekcie MegaMatma uczy w bibliotece.

30 bibliotek publicznych (wraz z filiami) z całej Polski uzyska bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl na komputerach przeznaczonych do publicznego użytku w bibliotekach i filiach. Nabór chętnych prowadzony przez FRSI wyłoni 20 bibliotek publicznych działających na wsiach i w gminach miejskich do 20 tys. mieszkańców oraz 10 bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 20 tys. mieszkańców i większych miast.

Projekt ma charakter pilotażowy, a dzięki jego realizacji MegaWiedza, FRSI oraz biblioteki biorące w nim udział uzyskają wiedzę o tym, jak najlepiej zachęcać uczniów i nauczycieli do wykorzystywania e-zasobów w bibliotece publicznej i jak promować wartościowe zasoby internetowe. Dzięki udziałowi w projekcie 30 bibliotek publicznych będzie mogło bezpłatnie udostępniać e-zasoby portalu MegaMatma.pl na komputerach dostępnych w bibliotekach przez cały rok.

Do udziału w projekcie zapraszamy biblioteki publiczne, które posiadają przynajmniej jeden komputer do publicznego użytku podłączony do Internetu. Do 22 października br. należy przesłać swoją odpowiedź na pytanie: „MegaMatma w mojej bibliotece - jak to będzie wyglądać, jak to będzie działać?”, wypełniając formularz zgłoszenia i wysyłając go na adres dorota.kostowska@frsi.org.pl. W ciągu kilku dni spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy 30 bibliotek, które wezmą udział w pilotażu.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP