Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Spotkanie autorskie z Hanną Bakułą i promocja jej najnowszej książki "Druga dal..."

Autor: Biblioteka: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze Województwo: lubuskie
Data dodania: 19.10.2012

Spotkanie prowadzić będzie: Mirosław Gancarz. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Anna Gajdamowicz z zesopłu wokalnego Tonika prowadzonego przez Natalię Smirnow w ZOK-u.
Wejściówki dostępne: od 22 października w sekretariacie Biblioteki od godziny 7.00 do 15.00, po godzinie 15.00 w Informacji katalogowej w holu WiMBP.

Hanna Bakuła – polska malarka, scenograf, kostiumolog. Jest absolwentką warszawskiej ASP, autorką książek, stałą felietonistką "Playboya". W 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie do 1989 roku mieszkała na nowojorskim Manhattanie. Projektowała tam kostiumy i scenografię do spektakli off-Broadway awangardowego teatru "The Kitchen", za które została wyróżniona przez dziennik The New York Times.
Kierując własną fundacją propagującą kulturę polską za granicą, zajmuje się dwoma domami dziecka i organizuje corocznie festiwale muzyki Franciszka Schuberta.
Jest autorką portretów, m.in.: Grace Jones, Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszki Osieckiej, Beaty Tyszkiewicz, Kory i innych. Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku posiada bogatą kolekcję jej malarstwa. Mieszka w Warszawie w Wilanowie.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP