Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Autor kryminałów o Eberhardzie Mocku w Wieluniu

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 19.10.2012

18.10.2012 r. w wypełnionej po brzegi czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu, odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim -pisarzem, doktorem habilitowanym filologii klasycznej, laureatem Paszportu Polityki 2005, zdobywcą Nagrody Księgarzy „Witryna” za najlepsza książkę 2005 roku oraz Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej 2003 r. 
Już na wstępie pomiędzy gościem a uczestnikami spotkania nawiązał się bardzo sympatyczny kontakt. Marek Krajewski z właściwą sobie swadą, kulturą osobistą i kulturą słowa opowiadał o drodze do zawodowego pisarstwa, przedstawił swój dorobek twórczy. 
W czasie popołudnia w Bibliotece czytelnicy dowiedzieli się, w jaki sposób bohater spotkania zdobywał wiedzę na temat międzywojennego Lwowa i Breslau, zdradził też tajniki warsztatu pisarskiego. Odpowiadając na pytania czytelników, autor zdradził również tajemnicę pisania w duecie z Mariuszem Czubajem. 
Ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiły nienaganne maniery gościa, duży szacunek do czytelników oraz sposób w jaki przekazywał swoje myśli i spostrzeżenia. 
Zgromadzona w wieluńskiej książnicy publiczność, pytała autora m.in. o inspiracje twórcze, wpływ czytelników na losy bohaterów jego książek, upodobania kulinarne, znajomość języków, gusty czytelnicze.
Na zakończenie spotkania można było kupić książki autora, poprosić o dedykację oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Czas spędzony w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu w towarzystwie Marka Krajewskiego, okazał się dla czytelników wieluńskiej książnicy niezwykłym przeżyciem duchowym. 
Dziękujemy Panie Marku!

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP