Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kraszewski. Komputery dla bibliotek - wyniki naboru

Data dodania: 24.10.2012

Kraszewski. Komputery dla bibliotek - wyniki naboru

Znane są już wyniki naboru do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, adresowanego do bibliotek publicznych i realizowanego przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012. Pełna informacja o programie oraz lista bibliotek zakwalifikowanych znajduje się na stronie Biblioteka+.

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy (m.in. komputery stacjonarne i urządzenia wielofunkcyjne), który umożliwi użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line.

BEZPŁATNE OPROGRAMOWANIE MICROSOFT NA KOMPUTERY PRZEZNACZONE DLA UŻYTKOWNIKÓW

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) informuje, że gminne biblioteki publiczne z małych gmin, które składały wnioski do programu „Kraszewski” i znalazły się na liście wniosków rozpatrzonych pozytywnie, mogą uzyskać bezpłatnie oprogramowanie Microsoft (Windows, Office) na komputery przeznaczone dla użytkowników. Jest to oferta związana z ogólnopolskim Programem Rozwoju Bibliotek (jednak dotyczy nie tylko jego uczestników) i w tym wypadku obejmuje:

  • biblioteki publiczne, których wnioski do programu ”Kraszewski. Komputery dla bibliotek” zostały pozytywnie rozpatrzone, a jednocześnie
  • gminne biblioteki publiczne wraz z filiami z gmin wiejskich, z gmin miejsko-wiejskich oraz tych miejskich, które liczą do 20 tys. mieszkańców. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamawiania bezpłatnego oprogramowania Microsoft.

Zapraszamy biblioteki, które planowały pozyskanie oprogramowania Microsoft w ten sposób, do składania zamówień związanych z komputerami przeznaczonymi do publicznego użytku, które będą zakupione w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Jak złożyć zamówienie?

biblioteki, które są uczestnikami Programu Rozwoju Bibliotek, powinny złożyć zamówienia poprzez Wirtualny Segregator, zakładka Sprzęt i oprogramowanie
biblioteki, które nie uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek, mogą złożyć zamówienia tylko poprzez portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich logując się na swoje konto lub - w przypadku nie posiadania konta, rejestrując się tutaj

Więcej informacji i wsparcie techniczne dla bibliotek związane z ofertą bezpłatnego oprogramowania Microsoft:

Poradnik „Jak wybrać sprzęt komputerowy dla użytkowników biblioteki?

Zespół Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przygotował poradnik „Jak wybrać sprzęt komputerowy dla użytkowników biblioteki?”. W poradniku zostały zebrane najważniejsze informacje oraz niezbędna wiedza techniczna o sprzęcie i oprogramowaniu, co pozwoli pewniej poruszać się wśród specyfikacji technicznych urządzeń komputerowych.

Z poradnika można dowiedzieć się, co jest kluczowe przy zakupie komputera stacjonarnego i urządzenia wielofunkcyjnego do biblioteki, a co praktycznie bez znaczenia. Autorzy poradnika wykorzystali swoje dotychczasowe doświadczenia z realizacji Programu Rozwoju Bibliotek.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem. Mamy nadzieję, że ułatwi on wybór i zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP