Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Nauczyciel z pasją

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 25.10.2012

Nauczyciel z pasją.

Był nauczycielem,  historykiem oświaty, niestrudzonym badaczem. Zbierał świadectwa szkolne, powojenne dzienniki i spisywał wspomnienia nauczycieli.

W  środę 7 listopada o godz. 14.00 w Bibliotece Pedagogicznej (przy ul. Łokietka 20 a) w Gorzowie Wlkp. odbędzie się spotkanie poświęcone Antoniemu Kanteckiemu. Będzie to już trzecia impreza z cyklu upamiętniającego legendarnych lubuskich pedagogów. Bohaterami  poprzednich byli: Teresa Kostrzewska-Przanowska, nauczycielka i poetka,  Witold Karpyza, nauczyciel, harcerz, regionalista.

Antoni Kantecki zmarł cztery lata temu, miał wtedy 86 lat. Był wieloletnim nauczycielem i wicedyrektorem Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, aktywnym działaczem Związku Nauczycielstwa Polskiego, jednym z założycieli Gorzowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Przyjaciół Archiwum i Pamiątek Przeszłości.  W 2002 roku Wojewódzki Ośrodek Metodyczny wydał jego publikację zatytułowaną „ W służbie oświaty”, w której opisał ponad 50 sylwetek nauczycieli pionierów gorzowskiej oświaty.

Spotkanie poświęcone Antonimu Kanteckiemu odbędzie się pod honorowym patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP