Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

„Razem czytamy więcej” - kolejne spotkania

Data dodania: 26.10.2012

„Razem czytamy więcej” - kolejne spotkania

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Piekoszowie odbyły się kolejne spotkania autorskie w ramach projektu „Razem czytamy więcej”, nad którym patronat medialny objął portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Manula Kalicka – 8 października – Biblioteka Piekoszów

8 października odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu „Razem czytamy więcej”. W naszej bibliotece gościła Manula Kalicka.

Goszcząca u nas autorka ukończyła polonistykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje historię sztuki, co było jej młodzieńczym marzeniem. Wykonywała rozmaite zawody, była m.in. krawcową i bibliotekarką. Zadebiutowała powieścią "Tata one i ja" w 2002 roku. Innymi publikacjami tej autorki są: "Szczęście za progiem", "Wirtualne zauroczenie". Bardzo ciekawą pozycją, o której mówiła autorka jest książka „Gdzie jest głowa Emily Kaye?”, opowiadająca historie kilku morderstw na przełomie XIX i XX wieku. Ponadto nasz gość opowiadał również o początkach swojej pisarskiej drogi, która zaczęła się od kilku opowieści zamieszczonych w popularnych czasopismach. Jak twierdzi Manula Kalicka pisanie to nie tylko jej hobby ale także możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości.

Andrzej Stasiuk – 12 października – Biblioteka Brynica

Kolejnym ciekawym autorem, jakiego gościliśmy 12 października w bibliotece w Brynicy był Andrzej Stasiuk. Zdobywca najbardziej prestiżowej literackiej nagrody - statuetki Nike, opowiadał głównie o podróżach, które są niewątpliwe jego pasją.

Oprócz tego autor mówił o bardzo ważnej roli książki w jego życiu i przyznał, że również z własnych doświadczeń czerpie inspiracje na kolejne powieści.

Olga Rudnicka – 16 października – Biblioteka Piekoszów

„Martwe jezioro”, „Lilith”, „Zacisze 13” to jedne z najważniejszych publikacji Olgi Rudnickiej, która gościła u nas 16 października. Zapytana o to dlaczego wybrała właśnie tematykę kryminalną bez zastanowienia odpowiada:

To wszystko dzięki mojej babci.

Autorka opowiadała nam także w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z literaturą oraz kiedy tak naprawdę narodziła się Olga Rudnicka – Pisarka.

Otóż gdy była dzieckiem spisywała swoje sny, a z czasem zaczęła je wzbogacać o coraz to nowsze wątki. Oprócz opowieści o początkach pisarstwa, pierwszym spotkaniu autorskim, autorka mówiła także o swojej pracy w Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie, gdzie pracuje już od 4 lat. Jak powiedział nam nasz gość, mimo, że to bardzo ciężka praca, to jednak przebywanie z tamtymi ludźmi, pomaganie im sprzyja niesamowitą przyjemność, napełnia nową energią.

O swojej pracy, osiągnięciach, relacjach ze spotkań mówi także na swoim autorskim blogu, który - jak twierdzi - umożliwia jej bezpośredni kontakt z czytelnikami, dzięki czemu ma wgląd na to jak odbierają jej twórczość, jakie mają o niej zdanie. Olga Rudnicka przyznaje, że bardzo często odwiedzający jej bloga zwierzają jej się lub szukają porady w konkretnej sprawie. Atmosfera podczas spotkania była bardzo miła, czasem wręcz zabawna ;-)

Czytelnicy mieli możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z autorką.


26 października serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską, które odbędzie się o godz. 17.00 w Bibliotece w Piekoszowie ;-)


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP