Polecamy
Jefim Szyfrin 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, PANDA WIELKA ” – pandy wielkie pochodzą z Chin. Uwielbiają jeść bambus i... więcej >

Transgraniczny certyfikat z języka

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 27.10.2012

Od maja do sierpnia Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko realizowała piętnastogodzinne kursy języka czeskiego dla dzieci w bibliotekach w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach-2 filie, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie oraz kurs języka polskiego dla najmłodszych użytkowników z Domu Dzieci i Młodzieży w Rychnov nad Kneźnou.

Podczas intensywnych zajęć uczestnicy poznawali alfabet, powitania i pozdrowienia, zwroty grzecznościowe, czasowniki i przymiotniki, prowadzili podstawowe dialogi, realioznawstwo i słownictwo. Niejednokrotnie wybuchały salwy śmiechu, bo przecież niektóre słownictwo niby takie same, ale o jakże innym znaczeniu.

Działanie zrealizowano w ramach mikroprojektu „Bajeczne Animacje Kulturalne”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.

11 października w bibliotece centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbyło się uroczyste zakończenie projektu Bajeczne Animacje Kulturalne wraz z wręczeniem certyfikatów dla 70 uczestników kursów językowych. Wszyscy zaliczyli Polsko-Czeskie Dyktando śpiewająco i recytatorsko. Egzaminowała pani Agnieszka Janiszewska ze Szkoły Językowej PROGRESS z Kłodzka. Na egzamin licznie przybyli rodzice i bibliotekarze. Po wszystkim spożyto pyszny poczęstunek przygotowany przez restaurację BOGUSZYN w Boguszynie.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP