Polecamy
Dorota Siwecka 48,00 PLN

Publikacja dostępna także w IBUK oraz IBUK Libra Niniejsza książka stanowi analizę zaleceń i... więcej >

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu

Autor: Biblioteka: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu Województwo: opolskie
Data dodania: 29.10.2012

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu

Planowane działania:

1. Wizyta Sekcji Historycznej Uniwersytetu III Wieku w Kędzierzynie-Koźlu, prezentacja oferty PBW w Kędzierzynie-Koźlu  (30.05.2011 r.).

2. Wykłady dla Sekcji Historycznej Uniwersytetu III wieku, Filia w Kędzierzynie-Koźlu:

• "Antagonizm polsko-ukraiński i polsko-litewski : wina Rosji i Habsburgów",

• „Impresje z podróży do Indii" - wykład i prezentacja fotografii, Danuta Czyż (13.02.2012 r.),

• „Kresy Wschodnie i ich mieszkańcy w latach trzydziestych XX wieku. Polska A czy B ?" - wykład i prezentacja ilustracji, Urszula Więcek (20.02.2012 r.).

3. „Bezpieczny Senior" – spotkanie dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Nysie z nadkomisarz Małgorzatą Jeżewską (19.04.2012 r.).

4. „ Zasady udzielania pierwszej pomocy" – spotkanie dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Nysie zorganizowane w ramach cyklu zajęć PIERWSZA POMOC OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA - prowadzonych przez studentki Pielęgniarskiego Studenckiego Koła Naukowego „Medic" przy PWSZ w Nysie oraz studentów członków Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR przy PWSZ w Nysie (kwiecień 2012 r.).

5. Współpraca z Domem Dziennego Pobytu „Złota Jesień" w Opolu i Szkołą Podstawową w Krępnej - zajęcia grupy seniorów oraz dzieci (temat wiodący: baśnie, bajki i legendy różnych regionów Polski oraz różnych krajów):
• Na dobry początek – to, co miłe, ciepłe i puchate,
• Spotkanie z afrykańską baśnią i bajką,
• Piękno i tajemniczość kaszubskiej krainy.
(11.01.2012 r. - 27.04.2012 r.)
Zajęcia prowadzone przez Monikę Matkowską i Barbarę Pająk.

6. Opolskie Dni Seniora – udział (wolontariat) w imprezie w Bierkowicach aktywizującej osoby starsze (14.05.2012 r.).

7.   Noc Kultury w PBW w Opolu
„Spróbuj to zrobić – to nie jest trudne" - warsztaty prowadzone przez Krystynę Palińską instruktorkę Terapii Zajęciowej połączone z prezentacją prac plastycznych wykonanych w Pracowni Terapii Zajęciowej przy Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień" w Opolu (01.06.2012).

8. Zestawienie bibliograficzne "Starość. Ludzie starzy. Gerontologia. Geriatria" zamieszczone na stronie internetowej biblioteki.

9. „Rok Aktywności Osób Starszych" - wystawa prezentująca księgozbiór Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu oraz prace plastyczne pensjonariuszy z Domu Dziennego Pobytu „Złotej Jesieni" PBW w Opolu (06.11.2012 – 01.01.2013).

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP