Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Programy MKiDN na rok 2013 ogłoszone

Data dodania: 30.10.2012

Programy MKiDN na rok 2013 ogłoszone

241 mln zł. Tyle wynosi budżet Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2013. Nowością jest priorytet „Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego”. Ogłoszenie Programów nastąpiło 29 października 2012 roku.

W porównaniu z rokiem 2012, zwiększone zostały budżety 5 priorytetów: Ochrona zabytków, Obserwatorium kultury, Film, Teatr i taniec oraz Muzyka. W tym roku w każdym z programów i priorytetów wprowadzono cele strategiczne, których odzwierciedleniem są nowe kryteria oceny. Ma to ułatwić aplikującym profilowanie projektów.

Nastąpiło też ułatwienie dostępu do finansowania wieloletniego - w większości programów można składać wnioski o finansowanie w trybie 2 lub 3 letnim. By z niego skorzystać, poza koniecznością przygotowania opisu projektu i kosztorysu na wszystkie objęte finansowaniem lata, wnioskodawcy nie muszą spełnić żadnych dodatkowych wymogów. Warunkiem uzyskania finansowania w tym trybie będzie tylko uzyskanie dostatecznie wysokiej punktacji w procedurze oceny.

By minimalizować liczbę wniosków odrzuconych ze względów formalnych, wprowadzono możliwość poprawiania uchybień już po złożeniu aplikacji. Utrzymano możliwość składania odwołań przez wnioskodawców, którzy nie otrzymali dofinansowania i uzyskali minimum 50 punktów.

Lista programów wraz ze szczegółami znajduje się na stronie MKiDN:
http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/programy-ministra-na-rok-2013---ogloszone-3390.php

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP