Polecamy
37,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach... więcej >

65 lat Biblioteki Miejskiej w Opolu

Data dodania: 12.11.2012

65 lat Biblioteki Miejskiej w Opolu

18 czerwca 1947 roku odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Miejskiej w Opolu. Od tego czasu minęło już 65 lat, z tej okazji 23 października 2012 roku odbył się jej jubileusz.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu przez te wszystkie lata towarzyszy mieszkańcom w codziennym życiu, pomaga rozwijać zainteresowania czytelnicze nie tylko najmłodszych i wspiera zdobywanie wiedzy przez wszystkie grupy społeczne. Rozwija pasje i zainteresowania, daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez uczestnictwo w wielu kulturalnych przedsięwzięciach.

Spotkanie stało się okazją do wspomnień przez obecną panią dyrektor – Elżbietę Kampę – o ludziach, którzy przez te wszystkie lata współtworzyli wizerunek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Przypomniała także o wydarzeniach i datach ważnych dla rozwoju biblioteki. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli krewni pierwszej organizatorki i kierowniczki Miejskiej Biblioteki – Jadwigi Leszczyńskiej – syn Wacław Leszczyński i wnuk Marcin Leszczyński. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, instytucji kultury i oświaty, literaci, przyjaciele biblioteki, czytelnicy oraz byli i obecni pracownicy Jubilatki.

Tego wieczoru uhonorowano także bibliotekarzy za ich długoletnią pracę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój kultury i czytelnictwa. Elżbieta Kampa, dyrektor MBP otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Medale Złote za Długoletnią Służbę trafiły do Grażyny Pałasz i Anny Kozłowskiej-Kwaśnickiej, a medale Zasłużony dla Kultury Polskiej otrzymały Danuta Łuczak i Katarzyna Pawluk.

Jubileusz uświetnił koncert Karoliny Cichej multiinstrumentalistki. W jej wykonaniu można było usłyszeć utwory do tekstów wybitnych polskich poetów.

Z tej okazji wydanoniewielką publikację: „Jubileusz 65-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu”. Na uwagę w książce zasługują napisane z dystansem i poczuciem humoru wspomnieniapierwszej organizatorki Miejskiej Biblioteki w Opolu - Jadwigi Leszczyńskiej.

nad. Katarzyna Kulesza


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP