Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Żyć pełnią w jesieni życia

Autor: Biblioteka: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej Województwo: śląskie
Data dodania: 14.11.2012

W styczniu 2006 roku podpisanie stosownych porozumień rozpoczęło współpracę pomiędzy bielską Książnicą Beskidzką i biblioteką wojewódzką z Szolnok (Węgry). Współpraca ta na przestrzeni lat objęła rozliczne formy wspólnie realizowanych projektów. W bieżącym roku były to: wspólna publikacja pt „Żyć pełnią w jesieni życia” oraz przygotowana i prezentowana w Książnicy Beskidzkiej wystawa pod tym samym tytułem.
 
Otwarcie wystawy „Żyć pełnią w jesieni życia” miało miejsce 5 listopada, o godzinie 18.00. W wernisażu wzięli udział  zaproszeni goście: prezentowani w publikacji i na wystawie seniorzy z Polski, goście z biblioteki w Szolnok oraz przedstawiciele polskich władz samorządowych. Ekspozycja, przygotowana w związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską roku 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, jest częścią projektu, w ramach którego została również wydana publikacja prezentująca postaci seniorów z Polski i Węgier prowadzących aktywny tryb życia.
 
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece Głównej Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 17a w terminie 5–16 listopada br. W tym samym terminie można  otrzymać bezpłatną publikację stanowiącą element wystawy. Szczegółowych informacji udziela Punkt Europe Direct.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP