Polecamy
Renata Aleksandrowicz 39,00 PLN

Publikacja składa się z dwóch części: pierwszej – teoretycznej, wprowadzającej w... więcej >

Młodzi dyskutują o karierze i przyszłości

Data dodania: 15.11.2012

Młodzi dyskutują o karierze i przyszłości

Projekt „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” nabiera tempa. W całej Polsce gimnazjaliści i licealiści spotykają się z (niewiele od siebie starszymi) profesjonalistami, których praca związana jest z nowymi technologiami. 

Jaka jest z tego korzyść? Młodzi poznają nieoczywiste zawody, przekonują się, że w dzisiejszych czasach umiejętność korzystania z komputerów i internetu to podstawa i odkrywają… że mogą w przyszłości zostać kim tylko zechcą! Mają też szansę przetestować swoje umiejętności komputerowe, wypełniając zaprojektowany specjalnie dla nich test online.

Spotkania organizowane są przez biblioteki, szkoły, domy kultury i inne instytucje zajmujące się kulturą i edukacją w małych miejscowościach. Organizatorzy mogą sami wybrać osobę, którą chcieliby do siebie zaprosić. Może to być na przykład dziennikarz internetowy, współwłaściciel agencji reklamowej specjalizującej się w marketingu partyzanckim w internecie, twórca aplikacji na telefony komórkowe, specjalistka od e-learningu, grafik komputerowy czy animator sportu. Lista jest imponująca.

W zorganizowaniu spotkań pomocne są scenariusze, szablony plakatów i zaproszeń i inne materiały, które można pobrać na stronie internetowej projektu.

Wszystkich instytucje, które zorganizują spotkania, mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą relację. Nagrodą główną jest nowoczesna konsola do gier xBox z kontrolerem ruchu Kinect oraz telewizor LCD 46 cali, który sprawdzi się świetnie nie tylko do grania. Spotkania będą odbywać się do 15 marca. Zapraszamy do zgłaszania się już dziś - liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: FRSI


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP