Polecamy
Siergiej Łukjanienko 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, MYSZKA” –   myszy można spotkać w zaśnieżonych tundrach i na... więcej >

Znamy zwycięzców Rankingu Bibliotek

Data dodania: 20.11.2012

Znamy zwycięzców Rankingu Bibliotek

W drugiej edycji Rankingu Bibliotek, przygotowanego przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” pierwsze trzy miejsca zajęły: Biblioteka Publiczna w Kałuszynie (woj. mazowieckie), Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie (woj. śląskie) i Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie (woj. dolnośląskie).

Już drugi raz Instytut Książki razem z „Rzeczpospolitą” zorganizował ranking bibliotek. To inicjatywa, w której chcemy pokazać przykłady najlepszych praktyk i miejsca, w których dzięki współpracy lokalnych władz i zapaleńców udaje się przekształcać biblioteki w miejsce spotkań nie tylko z ludźmi, ale także z wiedzą i kulturą.

Ranking bibliotek:

W tym roku w rankingu wzięło udział jeszcze więcej bibliotek z całej Polski, bo prawie 700. Może to świadczyć o tym, że coraz więcej placówek chce się zmierzyć z innymi w naszym rankingu - spojrzeć, gdzie są niedociągnięcia, co warto poprawić. Zresztą część bibliotek być może wyciągnęła wnioski z ubiegłorocznych dalekich pozycji, by w tym roku wskoczyć na lepsze miejsce. Przykładowo biblioteka z gminy Kijewo Królewskie (woj. kujawsko-pomorskie) przesunęła się w zestawieniu aż o 404 miejsca – z 498. pozycji na 94., a z gminy Susz (warmińsko-mazurskie) dokonała skoku o 350 miejsc (z 566. na 216.).

Całościowe podsumowanie rankingu znajdziecie Państwo na stronie Instytutu Książki.

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP