Polecamy
99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0... więcej >

Tydzień Edukacji Globalnej w KBP

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 23.11.2012

Koszalińska Biblioteka Publiczna, we współpracy z Amnesty International, postanowiła włączyć się w międzynarodowe obchody Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku przypada na dni 19-25. listopada i jest organizowany już po raz 14-ty. Akcję organizuje Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej przy Radzie Europy w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi oraz Polską Akcją Humanitarną, pod hasłem: „Na rzecz wspólnego świata".

Głównym celem Tygodnia Edukacji Globalnej jest zwrócenie uwagi i dobitne podkreślenie współzależności globalnych, którym wszyscy jesteśmy poddani w aspekcie politycznym, ekonomicznym, społecznym oraz ekologicznym. Niezmiernie ważne wydaje się również sposobność podjęcia refleksji nad problemami związanymi z procesem globalizacji, które są wspólne dla wszystkich mieszkańców Ziemi i wszystkich wiążą odpowiedzialnością i potrzebą szukania skutecznych rozwiązań, bowiem wszyscy mamy w nich udział jako obywatele, konsumenci, a przede wszystkim ludzie...

W Budynku Głównym KBP przy pl. Polonii 1 zostanie z tej okazji zorganizowana ekspozycja książek traktujących o prawach człowieka, komunikacji międzykulturowej, różnorodności i zrównoważonym rozwoju. Wystawę będą uzupełniać materiały nadesłane przez Stowarzyszenie Amnesty International w ramach projektu „Edukacja dla Godności".

Dysponujemy ponadto tablicami do "fotopetycji" (pokazania poparcia dla haseł poprzez zrobienie sobie z nimi zdjęcia).

Czytelnicy, odwiedzający bibliotekę w dniach 19-24 listopada, będą mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu genialnie obrazującego proces rozwijającego się na Ziemi życia.


 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP