Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

E-LIBRO

Autor: Biblioteka: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej Województwo: śląskie
Data dodania: 05.12.2012

W Polsce wiele księgarń poszerza swoje usługi dla czytelników, oferując w sprzedaży e-bookki. Z podobną ofertą występują biblioteki, również coraz częściej biblioteki publiczne. Oczywiste jest, że w odniesieniu do bibliotek mowa jest nie o sprzedaży, lecz
o wypożyczaniu e-booków.

Zaznaczyć należy, iż cyfrowe wypożyczalnie ma już 76% amerykańskich bibliotek publicznych (badania Libraries, patrons and e-book).

Taki kierunek swojej bibliotecznej polityki przyjęła również Książnica Beskidzka, która w  2012 roku swoim użytkownikom oferowała bezpłatny testowy dostęp do World eBook Library.  W br. Biblioteka zakupiła urządzenie e-czytnik Trekstor 3.0., przez które udostępnia 6 tys. cyfrowych książek. W listopadzie Książnica podpisała umowę z firmą Bezkartek.pl., na podstawie której podjęta została współpraca, w celu przygotowania nowej usługi wypożyczania książek cyfrowych. Z usługi skorzystać może każdy, kto dokona bezpośredniej rejestracji w Książnicy Beskidzkiej i  będzie posiadać  imienną kartę biblioteczną. Usługa jest ogólna i bezpłatna, w fazie testowania na okres jednego roku.

Osoby zainteresowane zapraszamy do rejestracji w Bibliotece Głównej w Książnicy Beskidzkiej w Dziale Udostępniania Wypożyczalnia dla Dorosłych oraz w Dziale Udostępniania Zbiorów dla Dzieci.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w Regulaminie korzystania z Biblioteki Wirtualnej E-Libro dostępnym na stronie www.ksiaznica.bielsko.pl., a także w agendach udostępniania zbiorów Książnicy Beskidzkiej.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP