Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Cyfrowa szkoła – czyli jaka? - relacja

Data dodania: 07.12.2012

Cyfrowa szkoła – czyli jaka? - relacja

28 listopada w ośrodku OEIiZK w Warszawie odbyła się konferencja „Cyfrowa szkoła – czyli jaka?”. Współorganizatorem spotkania była Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP, uczestniczyła w nim Marzena Przybysz (Sekretarz Generalny SBP).

Gości powitał Maciej Borowiecki – wicedyrektor do spraw edukacyjnych Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów. Następnie Janusz Wierzbicki - zastępca redaktora naczelnego magazynu EduFakty, wykładowca UW i OEIiZK – w prezentacji „Cyfrowa szkoła – czyli jaka?” omówił m.in. najciekawsze przykłady zastosowania technologii w szkołach, możliwości jakie daje. Przed przerwą ofertę swoją przedstawiła firma tworząca oprogramowanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Po przerwie Bartosz Krzyżaniak – redaktor naczelny magazynu „EduFakty – uczę nowocześnie”, doświadczony dziennikarz – w prezentacji „Jak przygotować artykuł lub komunikat na potrzeby internetu” omówił dokładnie jak powinna wyglądać informacja do opublikowania na stronie www, jakie są najczęściej popełniane błędy, jak ich unikać i gdzie można znaleźć pomoc w przypadku językowych wątpliwości.

Autorem ostatniej prezentacji nt „Za i przed kamera – jak filmować, zadawać pytania i występować?” był Maciej Kułak – dziennikarz oświatowy, obecnie dyrektor wydawnictwa Benild. Uczestnicy mogli się na własne oczy przekonać jak wyglądają przed kamerą, a także dowiedzieć jak rozmawiać z przedstawicielami mediów, jaki strój i makijaż będzie wyglądał dobrze, a jakich kolorów i wzorów trzeba się wystrzegać.

Na koniec organizatorzy rozlosowali wśród uczestników upominki.

Konferencja prowadzona była w ciekawy, dynamiczny sposób przez pasjonatów swoich zawodów.

nad. Małgorzata Szmigielska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP