Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

OtwarteNGO

Data dodania: 13.12.2012

OtwarteNGO

Centrum Cyfrowe w ramach projektu OtwarteNGO uruchomiło nowy serwis, który ma promować i dostarczać wiedzy o tym, jak i dlaczego warto otwierać swoje działania, zasoby, dzielić się praktyką i wiedzą. Na stronie http://otwartengo.pl/ znajdziemy kilka super-ciekawych rzeczy.

Przewodnik po otwartości adresowany jest do organizacji pozarządowych i jest mocno osadzony na doświadczeniach szkoleniowych Centrum i udzielania porad organizacjom. Przewodnik prostym językiem przedstawia kwestie prawa autorskie, licencji Creative Commons, sposoby podejścia do otwierania organizacji. Publikację można swobodnie kopiować, modyfikować i rozpowszechniać podając jedynie informacje o autorach oryginalnego materiału dzięki licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa.

Baza otwartych organizacji, które zajmują się danymi, otwartymi zasobami, wolnym i otwartym oprogramowaniem, uwzględniając otwartość w różnych obszarach swojej działalności. Najbardziej otwarte z otwartych organizacji otrzymują odznakę “Rakiety otwartości”. W tym momencie w bazie znajduje się ponad 40 organizacji, które wzięły udział w badaniu ankietowym, które Centrum prowadziło w czerwcu. Baza będzie stale rozwijana – można zgłaszać swoje organizacje.

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP