Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów... więcej >

Podpisano umowę o współpracy

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 31.12.2012

W dniu 19 grudnia 2012 roku dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar i starosta miasta Vamberk Jiřί Mazúch podpisali umowę o współpracy pomiędzy bibliotekami.

Ceremonia podpisania umowy odbyła się w obecności zastępcy Wójta Gminy Kłodzko Urszuli Panterałki, przewodniczącego Stowarzyszenia Współpracy Czesko-Polskiej Vladimira Hulmana oraz bibliotekarzy z Polski i Czech.

Umowa obejmuje współdziałanie przy planowaniu i organizacji spotkań społeczno-kulturalnych, współpracę w przygotowaniu, sporządzaniu i realizacji projektów, które mogą uzyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej i innych, ze szczególnym uwzględnieniem promocji czytelnictwa i poznawania literatury obu krajów. Obie biblioteki aktywnie współpracowały przy realizacji projektu „BAJECZNE ANIMACJE KULTURALNE” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013 „Przekraczamy granice“ w okresie od marca do października 2012 roku.

W nowym 2013 roku partnerzy zamierzają wzmocnić nawiązane kontakty m.in. poprzez działania skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Będą to wspólne zajęcia edukacyjne, mające na celu zachęcić polskie i czeskie dzieci do poznawania języka, kultury i słowa pisanego.  

 

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP