Polecamy
Sarah Skumanov 22,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki już drugi rok w jasielskiej MBP

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 31.12.2012

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Dzięki niej poprzez cykl wspólnych spotkań połączonych z ciekawymi zajęciami, najmłodsi w zabawny sposób poznają, jak wielką radość może sprawiać czytanie.

Wspólnie odwiedzając bibliotekę wiemy już, jak dbać o książki i zostać czytelnikiem, czym różni się wypożyczanie od kupowania oraz księgarnia od wypożyczalni. Każdorazowo spotkania są także okazją do wielu niebanalnych pytań np. o to: Czy można wypożyczyć nie książkę a całą bibliotekę? Dzięki  naszemu wspólnemu zaangażowaniu  wszystkie wizyty w ramach akcji łączą się  z niespodziankami. Każdemu spotkaniu towarzyszy głośne czytanie, ciekawe rozmowy, quizy, zagadki i mnóstwo uśmiechu  na twarzach najmłodszych. W ramach  mini zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów własnej wyobraźni.  Dzięki temu powstały już fantazyjne a zarazem wielofunkcyjne zakładki książkowe w kształcie jednego z naszych ulubieńców – uśmiechniętego krokodyla. Wspólną zabawę umilają nam pluszowi przyjaciele: wesoła i pełna humoru żyrafa Zuza oraz sympatyczny i rezolutny krokodyl Anastazy.

Akcja została objęta honorowym patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Spotkania w ramach akcji odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP. Od listopada wzięło w nich udział ponad 330  małych odkrywców Krainy Biblioteki i Książki. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, Portal www.terazJaslo.pl  i www.jaslonet.pl. Zachęcamy do jej wsparcia i zaangażowania się 
w działania na rzecz najmłodszych. Czytajmy dzieciom!

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP