Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Konkurs „Czarna książka kolorów”

Data dodania: 08.01.2013

Konkurs „Czarna książka kolorów”

Najpierw nagroda, potem zadanie! Zgłoś się do „odwróconego” konkursu dla bibliotek - dostaniesz egzemplarz „Czarnej książki kolorów”. Twoim zadaniem będzie wykorzystanie tej wyjątkowej książki podczas zajęć dla dzieci oraz umieszczenie relacji z tego spotkania w Internecie.

Warto zgłosić się szybko: 100 egzemplarzy książki przesłanych zostanie do 100 bibliotek zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”! Dodatkowo, biblioteka, która przyśle najciekawszą relację ze spotkania dla dzieci, zostanie nagrodzona zestawem książek wydawnictwa Widnokrąg.

„Czarna książka kolorów” to książka bardzo nietypowa i wyjątkowa. Jej autorka, Menena Cottin, wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy spróbować kolorów. Książka jest prawie cała czarna – na czarnych stronach mieszczą się czarne ilustracje, czarny braille, jedynie tekst odcina się od tła jasnymi literami.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do konkursu zaczynamy przyjmować przez formularz internetowy 7 stycznia 2013 roku. Nagrody (100 egzemplarzy „Czarnej książki kolorów”) będą przyznawane zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Do konkursu mogą zgłaszać się biblioteki publiczne z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich i tych gmin miejskich, które mają nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców.

Zgłoś się!

Więcej informacji na stronach Programu Rozwoju Bibliotek.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP