Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Magia podróży

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 16.01.2013

Jasielski Klub Podróżnika i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają 22 stycznia 2013 r.  na spotkanie poświęcone różnym formom podróżowania.

Gościem Klubu Podróżnika będzie Teresa Furmanek-Wnęk, członek Zarządu PTTK Jasło, która nawiązując do cytatu „Podróżowanie jest sztuką, z której trzeba umieć w pełni korzystać” A. Saint-Exupery’ego, opowie o turystce regionalnej i rodzinnej ilustrując swoją wypowiedź  fotografiami z podróży.

Zapraszając na spotkanie Teresa Furmanek-Wnęk powiedziała:  Całe nasze bytowanie jest wędrówką w czasie. Można powtórzyć za Pascalem, że „nasza natura znajduje się w ruchu”. Jest w naturze ludzkiej pęd do poznawania innych krain i ludzi. Ta idea zrodziła wielkich odkrywców oraz tłumy turystów przemierzających coraz ciaśniejszy glob. Od pierwszej wędrówki Adama i Ewy pojawił się model wiecznego wędrowca – Homo viator. Owo wędrowanie przesuwa ciągle horyzont i póki idziemy naprzód – zawsze możemy mieć nadzieję, że za jego mglistą linią czeka na nas coś niezwykłego, radosnego.

Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2013 r. (wtorek)  o godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP