Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Przyszła do nas zima

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 16.01.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy ze Szkołą Podstawową w Niepli zorganizowały spotkanie autorskie z Marią Tomasik, poetką ludową i bajkopisarką. Ilustrowana książeczka pt. „W gospodarstwie u Kacperka”, to najnowsze wydawnictwo autorki. Bajka w całości poświęcona jest edukacji i ochronie zwierząt żyjących w naszych gospodarstwach domowych. Skierowana do młodych czytelników jest edukacyjnym przekazem dbania o naszych domowych pupili, już od najmłodszego pokolenia. Tekst przeplatany rymowanymi wierszami i kołysankami łatwo wpada w ucho. Maria Tomasik w swojej bajce chce przekazać dzieciom, że nie tylko mają prawo, ale wręcz powinny zabierać głos w sprawach ochrony zwierząt. Pragnie by jej bajka była czytana dzieciom na dobranoc przez rodziców. 

Tego typu spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i promują szeroko pojętą kulturę języka polskiego.

Poetka przeprowadziła konkurs na wiersz o zimie. Uczniowie klas V i VI napisali własne rymowanki. Wśród zwycięzców znalazły się wiersze Julii Rozmus i Joanny Owsiak.

„…Przyszła do nas zima, dużo śniegu nam uwiła,

każdy się cieszy i na pole spieszy.

Na sankach zjeżdżamy i wszystkich pozdrawiamy...” (J. Owsiak)

 

„…Przyszła do nas zima, mróz na dworze trzyma.

Śnieg na polu pada, a dzieci gromada bawi się śnieżkami,

kilka jeździ już sankami…”(J. Rozmus)

Na zakończenie  uczennice z najmłodszych klas, dziękując autorce  wyrecytowały wiersze z okazji Dnia Babci.

Spotkanie odbyło się 15 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Niepli i upłynęło w  miłej atmosferze pełnej pytań i opowieści uczestników o własnych  domowych zwierzętach. Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP