Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Nocne spotkanie z poezją i muzyką

Data dodania: 04.08.2010

      30 lipca w Sieradzu odbyło się pierwsze w tym mieście nocne spotkanie z poezją i muzyką, zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Koło Literackie „Anima”. Do udziału w NOCY POETÓW I MUZYKI zaproszone zostały zaprzyjaźnione z „Animą” grupy literackie: „Centauro” z Łodzi, „Nietakt” ze Zgierza, „Constans” z Konstantynowa Łódzkiego oraz „Topola” ze Zduńskiej Woli. Muzyczną gwiazdą imprezy był łódzki zespół „H'ernest”. Wystąpili również sieradzcy artyści: Zbigniew Paprocki (gitara i śpiew) oraz Edward Marciniak (gitara) z Magdą Ziembińską (śpiew) i Pauliną Lipką (flet). 

 

      W programie wieczoru znalazły się prezentacje twórczości zaproszonych grup literackich, a także Turniej Jednego Wiersza „O Puchar Starosty Sieradzkiego oraz Nagrodę Wielkiego Mecenasa”. W turnieju wzięło udział 28 poetów w wieku od lat szesnastu do siedemdziesięciu kilku. Jury w składzie: Piotr Grobliński (przewodniczący), Agnieszka Jarzębowska oraz Maria Duszka, przyznało pierwszą nagrodę i puchar Malwinie Wojdale z Sieradza. Drugą nagrodę otrzymał Kacper Płusa z Pabianic, a  trzecią Anna Michalska  z Sieradza.

 

      Choć deszczowa pogoda zmusiła organizatorów do zmiany planów (pierwotnie Noc Poetów miała odbyć się na tarasie Biblioteki), publiczność bardzo dopisała – sala czytelni, wcale niemała, nie zdołała wszystkich pomieścić. Część gości słuchała wierszy i utworów muzycznych siedząc w bibliotecznym hallu. A choć impreza trwała pięć godzin, z jedną tylko przerwą na przekąskę i spacer po tarasie (wreszcie przestało padać!), na niewygodę nikt nie narzekał. Bo, jak widać, jest w nas głód poezji i muzyki. Dyrektor PBP i opiekunka „Animy” deklarują zorganizowanie podobnej imprezy za rok, a póki co już planują cały cykl wieczorków poetycko-muzycznych – w końcu przed nami dwanaście długich miesięcy...


Robert Sobieraj
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
rsobieraj@pbp.sieradz.pl
www.pbp.sieradz.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP