Polecamy
35,00 PLN

Publikacja obejmuje kronikarski zapis zaledwie pięcioletniego, ale jakże bogatego w wydarzenia okresu,... więcej >

„Cyfrowa szkoła – czyli jaka?” - kolejny cykl regionalnych konferencji

Data dodania: 23.01.2013

„Cyfrowa szkoła – czyli jaka?” - kolejny cykl regionalnych konferencji

„Cyfrowa szkoła - czyli jaka?” to wspólny tytuł cyklu regionalnych konferencji organizowanych po raz kolejny przez magazyn EduFakty - Uczę Nowocześnie oraz Sekcję Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych wraz z serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP.

Konferencja podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne.

Otworzy ją wykład, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się jak budować Cyfrową Szkołę we własnej placówce, czym się kierować, wybierając sprzęt (tablice multimedialne, projektory lub laptopy), oprogramowanie (edukacyjne i wspomagające pracę placówki) lub usługi (np. rozwiązania działające w chmurze). Wykład ilustrowany będzie licznymi przykładami wykorzystania sprzętu dostarczonego przez sponsorów.

Druga część poświęcona będzie przygotowaniu artykułu lub komunikatu na potrzeby Internetu lub czasopisma. Podczas wykładu przedstawione zostaną zasady tworzenia ciekawego, treściwego, przykuwającego uwagę internauty artykułu. Uczestnikom zostaną zaprezentowane różne rodzaje informacji i różnice między nimi. Będzie także okazja poznania źle zredagowanych informacji i sposobu zmiany ich w taki sposób, by stały się ciekawe dla odbiorcy.

Trzecia część konferencji nosić będzie tytuł „Za i przed kamerą – jak filmować, zadawać pytania i występować?”. W formie wykładu i prezentacji zostaną omówione aspekty pracy z kamerą (przygotowanie nagrania reportażu lub wywiadu, zasady operowania obrazem, jakość dźwięku).

Konferencje rozpoczną się w marcu 2013 roku. Współorganizatorami będą biblioteki pedagogiczne z Częstochowy, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Słupska, Tarnobrzega i Gdańska. W imieniu organizatorów do udziału w konferencjach serdecznie zapraszamy bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli (w tym informatyków), dyrektorów szkół i bibliotek oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki.

Źródło: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP