Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Zarażeni podróżą

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 23.01.2013

Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej. Ryszard Kapuściński

O magii podróżowania, 22 stycznia 2013,  uczestnikom spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika,  opowiadała Teresa Furmanek-Wnęk, członek Zarządu  PTTK Oddział Jasło.

Spotkanie poświęcone było różnym formom podróżowania. Gość Klubu opowiedział o działalności jasielskiego Oddziału PTTK oraz organizowanych przez placówkę wycieczkach autokarowych po regionie i wyjazdach zagranicznych. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Teresa Furmanek-Wnęk mówiła o swoich podróżach po regionie m.in. o wyprawie szlakiem cmentarzy wojennych z I wojny światowej czy zimowej wycieczce z Jasła przez Duklę do Komańczy. Opowieści były bogato ilustrowane fotografiami z podróży.

Oprócz podróży po regionie, Teresa Furmanek-Wnęk ma na swoim koncie liczne zagraniczne wyprawy rodzinne. Obecni na spotkaniu z przyjemnością obejrzeli ciekawe zdjęcia podolskich twierdz, urokliwego Krymu oraz mało nam znanej Rumunii. Z relacji gościa można było dowiedzieć się rzeczy, o których nie piszą w przewodnikach m.in. o rewelacyjnej kawie w kawiarence w Krzemieńcu, która jest specjalnie parzona na gorącym piasku. Na zakończenie można było obejrzeć pamiątki z podróży bliskich i dalekich: przewodniki, pocztówki, kalendarz z Krymu w kształcie piramidy czy figurkę chrząszcza ze Szczebrzeszyna.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP