Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Najlepsi e-wolontariusze nagrodzeni

Data dodania: 25.01.2013

22 stycznia w siedzibie Przedstawicielstwa w Polsce Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności odbyła się Gala Finałowa IV edycji Konkursu „Odkryj e-wolontariat”.

Od czterech lat Fundacja Dobra Sieć, wraz z Partnerami: Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Fundacją Orange, realizuje Konkurs „Odkryj e-wolontariat”, który nagradza i promuje najlepsze inicjatywy e-wolontariatu, czyli działań wolontariuszy wykonywanych, w całości lub częściowo, poprzez Internet. Tłumaczenie specjalistycznych treści medycznych, tworzenie filmów edukacyjnych w języku migowym i prowadzenie otwartych rejestrów zabytków a także promocja adopcji zwierząt – to tylko kilka przykładów działalności polskich e-wolontariuszy. Każdego dnia swoją pracą i zaangażowaniem udowadniają, że nowe technologie stwarzają niemal nieograniczone możliwości pomagania innym.

Do IV edycji Konkursu napłynęło 28 zgłoszeń. Do ścisłego finału Kapituła Konkursu zakwalifikowała 12 projektów, na które głosować mogli internauci. 

I miejsce w tegorocznej edycji Konkursu zajął projekt „E-pomoc dzieciom i młodzieży” realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje. Fundacja prowadzi portal "Helpline.org.pl", który jest najstarszą inicjatywą pomocową w Polsce, która zajmuje się specyficznym obszarem - zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii.

Więcej informacji o Konkursie: http://e-wolontariat.pl/

Źródło: PAFW


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP