Polecamy
Renata Ciesielska-Kruczek 38,00 PLN

Autorka publikacji zachęca wszystkich czytelników, naukowców, bibliotekarzy, zapalonych... więcej >

Zima z wyobraźnią – ferie w MBP w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 25.01.2013

Nie masz pomysłu jak spędzić ferie? Od 11 do 22 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku od 4 do 12 lat na spotkanie z dobrą zabawą w Oddziale dla Dzieci i filiach bibliotecznych przy ulicy Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34. Codziennie o godzinie 12.00 będziemy wypełniać czas najmłodszych najrozmaitszymi formami zajęć.

Dodatkowo MBP przygotowała dla dzieci w wieku 6-10 lat spotkania i zajęcia edukacyjne – Poradnik Małego Internauty oraz Klub Sieciaka.

Oddział dla Dzieci: Śnieżne inspiracje

Stworzymy Arktykę 3D, czyli przestrzenne zimowe krajobrazy widziane oczami najmłodszych, zagramy w grę z żywymi pionkami z Uściskami w Dolinie Muminków, odbędziemy zimową podróż do Krainy Pik-Poka, dzięki której powstaną figurki morskich ptaków oraz weźmiemy udział w konkursie na największą śnieżkę Hura! Hurra! Śniegowa kula!

Filia nr 1: Mrozem malowane

Namalujemy Maskę karnawałową na skórze, weźmiemy udział w Gazetowej rewii mody na której zaprezentujemy własnoręcznie wykonane stroje z papieru, udamy się w podróż do Lodowej Krainy, gdzie powstaną postacie z masy solnej i gliny oraz namalujemy Moją kolorową zimę.

Filia nr 2: Giełda zimowych pomysłów

Zaprzyjaźnimy się z  Zimowymi cudakami i ożywimy ptaki z bibuły i plastikowych butelek, stworzymy mini-galerię Rodziny Zimostworków za pomocą odcisków dziecięcych placów, złożymy metodą origami Pingwiny na lodzie oraz zagramy w zabawy słowne w Zimowym maratonie sportowych zagadek.

Filia nr 3: Zimowe zabawy ze sztuką

Wykonamy Kapelusz dla „Mona Lisy” haftem matematycznym,  ubierzemy w Spodenki w grochy rzeźbę „Dawida” Michała Anioła, ułożymy Słynne obrazy-puzzle z wizerunkami  dzieł malarskich i zabawimy się w Zabawy ze Stańczykiem.

Każdorazowo towarzyszyć nam będzie ciekawa lektura i głośne czytanie. W tegoroczne ferie wspólnie przeniesiemy się m.in. w Dolinę Muminków, by nieco podpatrzeć jak sympatyczne trolle spędzają zimowe dni i długie wieczory. Nie zabraknie u nas także zabaw na śniegu, w trakcie których zamienimy się w małych rzeźbiarzy Lodowej Krainy, zbudujemy śniegowe domki i spróbujemy swoich sił w grach i zabawach zręcznościowych na białym puchu.

Bądź z nami w ferie! Zapraszamy do odbycia zimowej przygody w bibliotece!

Szczegółowe informacje na temat zajęć w harmonogramie i na stronie biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP