Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Już 2 000 Wolnych Lektur

Data dodania: 28.01.2013

Serwis Wolne Lektury wydał jubileuszową, 2-tysieczną publikację. To „Stara ziemia” Jerzego Żuławskiego, klasyk gatunku science-fiction. Można ją pobrać całkowicie za darmo. Wolne Lektury to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska. Biblioteka jest czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i dostępna całkowicie za darmo.

Serwis Wolne Lektury jest największym w Polsce, profesjonalnym serwisem udostępniającym książki na wolnych licencjach. Większość utworów w bibliotece nie jest chroniona prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że można je swobodnie publikować i rozpowszechniać. Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (np. przypisy, motywy literackie), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Od początku istnienia, z serwisu skorzystało w sumie 4,5 miliona użytkowników. W tej chwili serwis odwiedza około 10 tysięcy użytkowników dziennie i liczba ta wciąż się powiększa. Co tydzień wydawanych jest około trzech nowych tytułów, a każdy z nich udostępniany jest w kilku formatach - PDF, EPUB, MOBI oraz dodatkowo HTML i TXT. Każde wydanie otrzymuje też nową okładkę.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP