Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Apel SBP o pomoc dla bibliotek poszkodowanych w powodziach

Data dodania: 10.08.2010

Szanowni Państwo!

W czasie letnich powodzi w różnym stopniu zniszczone zostały biblioteki na terenie kilku gmin i powiatów. Ucierpiały także osoby prywatne - bibliotekarze z Sandomierza, Wilkowa, Woli Przemykowskiej, Trześni, które w powodzi straciły niemal cały dobytek. Zalane budynki przeważnie wymagają osuszenia i remontów. Zniszczeniu uległy zbiory biblioteczne oraz wyposażenie i sprzęt komputerowy.

Poszkodowane biblioteki potrzebują pomocy zarówno finansowej, jak i rzeczowej. Potrzebne są książki (głównie lektury szkolne, beletrystyka polska i obca, literatura popularnonaukowa, słowniki i encyklopedie), regały biblioteczne, szafy wystawowe, komputery, drukarki.

Poniżej (w załączniku) zamieszczamy informacje o poszkodowanych w powodzi bibliotekach, nadesłane do Biura Zarządu Głównego SBP przez Zarządy Okręgów, w odpowiedzi na apel przewodniczącej SBP Elżbiety Stefańczyk. W imieniu poszkodowanych prosimy Państwa o pomoc. Wspomóżmy biblioteki w jak najszybszym przywróceniu możliwości realizacji ich funkcji w społeczności lokalnej.

Informujemy ponadto, że przewodnicząca SBP zwróciła się z prośbą o pomoc dla bibliotek do firm współpracujących ze Stowarzyszeniem (księgarzy, wydawców, przedsiębiorstw produkujących wyposażenie bibliotek itp.).

Wykaz bibliotek poszkodowanych w powodziach

Biuro Zarządu Głównego
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP