Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą zarysowania... więcej >

II edycja „O finansach... w bibliotece”

Data dodania: 30.01.2013

II edycja „O finansach... w bibliotece”

Chcesz rozszerzyć ofertę biblioteki o edukację ekonomiczną osób starszych? Zgłoś swoją bibliotekę do udziału w konkursie w ramach projektu „O finansach w bibliotece - II edycja”.

Zapraszamy biblioteki uczestniczące w I lub II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego, do udziału w II edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, realizowanego przez FRSI we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. Ma na celu także przygotowanie 220 bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej.

W ramach projektu w 110 bibliotekach gminnych zostaną zorganizowane spotkania edukacyjne, w czasie których uczestnicy dowiedzą się o funkcjonowaniu instytucji finansowych, możliwościach bankowości elektronicznej, korzyściach płynących z planowania wydatków i tworzenia budżetów domowych. W zdobywaniu nowych informacji i umiejętności pomoże przeznaczony dla osób starszych, przygotowany i przetestowany w czasie pierwszej edycji projektu kurs e-learningowy.

Aby wziąć udział w konkursie dla kandydatów do projektu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go pocztą elektroniczną na adres edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl w terminie do 15 lutego 2013 r.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie projektu „O finansach… w bibliotece" – II edycja. Pytania dotyczące udziału w konkursie prosimy kierować na adres e-mail edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP