Polecamy
48,00 PLN 65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Nawet muchy latają szybciej

Data dodania: 07.02.2013

Nawet muchy latają szybciej

Czy młodzi ludzie mogą zmienić świat? Czy entuzjazm i doświadczenie to dobre połączenie? Czy bibliotekarki mogą być coachami, a młodzież zarządzać projektami kulturalnymi? Tak, tak, TAK! Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" wraz z młodymi menedżerami kultury tchnęło nowe życie w lokalne biblioteki.

Jeśli biblioteka kojarzy Ci się z miejscem, gdzie czas zamarł i nawet muchy wolniej latają - czas na rewolucję w myśleniu. Do bibliotek w całej Polsce wkroczyli młodzi menedżerowie kultury. Wkroczyli, wnosząc nową energię i świeże pomysły. Na miejscu spotkali bibliotekarki i bibliotekarzy - z uśmiechami na twarzach, otwartych, chętnych do współpracy i wsparcia młodej fali.

Biblioteki się zmieniły i nie są już miejscem, gdzie nie wolno się głośniej odezwać. Wychodzimy z propozycjami nietypowych działań jak warsztaty fotograficzne. Cieszę, że to co stworzył Piotrek po prostu chwyciło i ma sens. Uczestnicy przychodzą, są zadowoleni, słuchają, sumiennie wypełniają swoje "misje"; fotografowie są rewelacyjni, profesjonalni i zaangażowani - o swojej współpracy z młodym menedżerem kultury opowiada Elżbieta, bibliotekarka z Supraśla.

Uczestniczenie w projekcie sprawia mi przyjemność, bo widzę, że przychodząc tu, nie marnuję swojego czasu! Tak się zaczyna opowieść, której finał zmaterializował się nie tylko w Supraślu, ale w 27 miejscowościach i 152 lokalnych wydarzeniach.

Czytaj całość.

Źródło: ngo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP