Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Dobre Strony 2013

Data dodania: 11.02.2013

Dobre Strony 2013

Bajarze, Maraton Książkowy i konferencja „Radość czytania” to tylko niektóre propozycje tegorocznego programu 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które odbędą się w dniach 23-26 maja na placu Solnym we Wrocławiu. W programie imprezy spotkania z autorami, konkursy, spektakle, gry terenowe, zabawy i warsztaty edukacyjne.

Po raz trzeci wręczona zostanie nagroda DOBRE STRONY przeznaczoną dla Wydawcy za najlepszą książkę roku dla dzieci i młodzieży. To prestiżowe wyróżnienie ufundowane przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w wysokości 30 000 złotych jest przeznaczone na wydanie kolejnej książki. Propozycje do konkursu można nadsyłać do 15 marca. W kwietniu ogłoszona zostanie lista nominowanych, a zwycięzcę poznamy 23 maja podczas inauguracji targów DOBRE STRONY.

Planowany jest cykl imprez pod wspólnym hasłem „Maraton z książką”. Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w rożnych miejscach: w filiach MBP, na terenie Targów Książki Dobre Strony, w restauracji (warsztaty kulinarne), w Teatrze Lalek (książka a teatr), w Galerii BWA Design (sztuka książki). META, czyli podsumowanie działań na terenie Targów DOBRE STRONY: m.in. warsztaty malowania T-shirtów, dekorowanie medalami uczestników zajęć.

Podczas tegorocznej edycji Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY odbędzie się również konferencja „Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat” (23-24 maja). W programie wykłady i spotkania ze specjalistami, którzy opowiedzą o zmianach kulturowych wymagających dostosowania propozycji wydawniczych dla młodzieży. Spróbujemy porozmawiać o książkach, komiksach, filmach, grach planszowych i komputerowych oraz zaprezentować nowoczesne media umożliwiające dotarcie do tak wymagającego odbiorcy. Przedstawiciele Bibliotek zaprezentują swoją ofertę i metody, które pozwalają zmienić i uatrakcyjnić wizerunek biblioteki w środowisku młodzieżowym.

Organizatorem imprez jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Więcej informacji, regulaminy oraz zgłoszenia na stronie internetowej www.wpdk.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP