Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Biblioteka szuka windykatora

Data dodania: 20.02.2013

Biblioteka szuka windykatora

Ponad 760 000 zł winni są bibliotece publicznej na Woli czytelnicy, którzy przetrzymują książki i płyty DVD. Urzędnicy i bibliotekarze mają tego dość, dlatego odzyskaniem należności ma się zająć firma windykacyjna.

 

 

Korzystanie z usług firmy zewnętrznej to konieczność, jest to działanie w imieniu tych czytelników, którzy chcą korzystać z niezwróconych zbiorów, a także dbanie o powierzony instytucji majątek publiczny - wyjaśnia Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka wolskiego urzędu.

Dlatego dzielnica, której publiczna biblioteka podlega, postanowiła poszukać firmy windykacyjnej, która zaległości odzyska. Ogłoszono przetarg, a otwarcie ofert wyznaczono na 25 lutego 2013 roku. Urzędnicy przekonują, że usługa firmy zewnętrznej jest niezbędna, bo czytelnicy biblioteki ignorują kolejne monity o zwrot książek oraz uregulowanie kar za ich przetrzymywanie.

1686 osób na celowniku

Firma windykacyjna ma wziąć na swój celownik 1686 osób, które łącznie za przekroczenie terminu zwrotów materiałów bibliotecznych, winne są 761 017,35 zł. A kto zapłaci za usługi firmy windykacyjnej?

Wynagrodzenie firmy stanowi procent od odzyskanych należności, jakie wpłyną na konto biblioteki i w przetargu wygrywa firma, która zaoferuje najniższy procent - mówi Beuth-Lutyk.

Źródło: tvn Warszawa


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP