Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

„Wsiąść do pociągu byle jakiego…” – stacja docelowa biblioteka w Gołczy

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza Województwo: małopolskie
Data dodania: 20.02.2013

BiOAK Gminy Gołcza we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek realizuje projekt „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców”.

Zajęcia „Grupy Zabawowej” to dla dzieciaków niesamowita przygoda. To wyprawa w nieznany świat biblioteki i kontaktów z innymi dziećmi.  My idąc za tym skojarzeniem postanowiliśmy wyruszyć w  tę niecodzienną podróż pociągiem. W nowy świat powiozła nas dobrze znana „Lokomotywa” Tuwima, która oprócz stałych pasażerów: koni, krów, słoni, żyrafy pomieściła też nasze dzieciaki.

Dzieciaki otrzymały specjalne zadanie ozdobienia „wagonów”  naklejkami o konkretnych kształtach i kolorach. Potem sprawdzaliśmy jakie odgłosy wydają zwierzęta siedzące w pozostałych wagonach. Gdy lokomotywa ruszyła było mnóstwo śmiechu i radości. Niektórym z małych pasażerów tak spodobał się ten środek transportu, że po zakończonej wycieczce nie chcieli opuścić swoich przedziałów.

Kto by się spodziewał, że w bibliotece można znaleźć coś więcej niż zakurzone książki? I co jeszcze czeka na małych odkrywców?

 

Tekst: Agnieszka Skotnicka


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP