Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Wyobraźnia zimą inspirowana – ferie z MBP w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 25.02.2013

Czy niedźwiedź polarny może zawitać do biblioteki, a sympatyczny Pik-Pok zaprosić nas do swej lodowej krainy? Jak stworzyć najbardziej fantazyjną śnieżynkę i poznać tajniki tego w jaki sposób powstaje śnieg?

 

Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź starsi i młodsi uczestnicy „Zimy z wyobraźnią” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych był czas by pofantazjować, a dobra zabawa przyniosła każdemu mnóstwo uśmiechu i wiele radości.

W bibliotece nawet w zimie fruwały ptaki w kolorach tęczy i przechadzały się dostojne pingwiny. Powstał niejeden arktyczny krajobraz 3D i mroźna fototapeta. Z kartek papieru wyłoniły się kształtne pejzaże i faliste wyklejanki inspirowane wyobraźnią. Wspólnie zawitaliśmy do lodowej krainy bawiąc się w małych rzeźbiarzy, a odciskami rąk ożywiliśmy sympatyczne zimostworki. Za przyczyną odrobiny fantazji podczas spotkań ze sztuką ubraliśmy w spodenki w grochy rzeźbę „Dawida” Michała Anioła, ułożyliśmy słynne obrazy-puzzle i zabawiliśmy się w królewskie zabawy ze Stańczykiem. Była okazja, by wziąć udział w papierowej rewii mody, umalować karnawałowo twarze i zagrać w zimową grę z żywymi pionkami. Aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, lepiąc bałwana, rzeźbiąc w śniegu i próbując swoich sił w zawodach na białym puchu. Nie zabrakło także gier i zabaw słownych.

Każdemu feryjnemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie wierszy i opowiadań o zimowych przygodach ulubionych bohaterów książek dla najmłodszych.

W „Zimie z wyobraźnią” wzięło udział ponad 370 dzieci. Pomagali nam wolontariusze i Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na zakończenie wspólnych spotkań każdy uczestnik otrzymał miłą niespodziankę.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP