Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Zostań modelarzem i zbuduj balon!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 11.03.2013

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają dzieci w wieku 7-14 lat na bezpłatne zajęcia z budowy balonów na ogrzane powietrze, które poprowadzi Andrzej Krupa, instruktor Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie.

Modele balonów na ogrzane powietrze to jedna z dyscyplin modelarstwa lotniczego. Są to sklejone  z bibuły czasze z usztywnieniami, zakładkami i uchwytami.  Gotowe mają ok.1,8 m wysokości i 1,5 m średnicy.  Wszyscy chętni  zgłębią tajniki ich powstawania podczas zajęć, które odbędą się 14 i 21 marca 2013 r.  o godz. 16:00 w sali Zarządu Osiedla Jasło „Mickiewicza” przy ul. Krasińskiego 17. Szczególnie zapraszamy młodych mieszkańców Osiedla.

Modele wykonane w trakcie zajęć wezmą udział w zawodach balonów na ogrzane powietrze, które odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2013 r. na lotnisku w Krośnie, gdzie za pomocą specjalnego palnika napełnią się ogrzanym powietrzem i wzbiją w powietrze. Dojazd na zawody we własnym zakresie.

Nabór na zajęcia prowadzi do 12 marca 2013 r. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – tel. 13 446 52 25, mail: filia3@mbp.jaslo.pl .


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP