Polecamy
Grażyna Bilska 32,00 PLN

Kalendarium rocznic i wydarzeń. Ściąga dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów kultury , to... więcej >

Pionierska praca o e-bookach

Data dodania: 12.03.2013

Pionierska praca o e-bookach

Na stronach serwisu rynek-ksiazki.pl opublikowana została informacja o wydanej przez Wydawnictwo SBP książce pt. „E-booki w kraju i na świecie”. Pozycja Bogdana Klukowskiego została określona jako pionierska.

 

Bogdan Klukowski opublikował nową książkę. Od lat rozszerza naszą wiedzę o historii książki (w Polsce i na świecie), o jej obecnej rzeczywistości, przeprowadził gruntowane badania nad historią organizacji księgarskich i wydawniczych, przygotowuje obecnie – w duecie z dr. Markiem Toberą –w oparciu o materiały źródłowe, ale też i własne doświadczenia, obszerne opracowanie, które stanie się z pewnością podstawową pracą o okresie rewolucyjnych przemian na rynku książki w latach 1989-1995. Wbrew jednak opinii, że jako jeden z zasłużonych seniorów polskiego rynku książki będzie zajmował się tylko tym, co było, potrafi jednak jeszcze wyjść w przyszłość i to w sposób pionierski.

Nakładem Wydawnictwa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ukazała się właśnie praca zatytułowana „E-booki w kraju i na świecie”. Temat bardzo aktualny, dlatego opracowanie ma charakter nowatorski, a do tego nie ma konkurencji. Autor – jak już zauważyła Anna Kossek w recenzji opublikowanej w Internecie – „obiektywnym okiem spogląda na kwestie cen e-booków, prawa autorskiego związanego z publikowaniem i dystrybucją wydawnictw elektronicznych, czy na różnorodność zabezpieczeń technicznych. Omawia także – z perspektywy polskiej i światowej – obecność e-booków w bibliotekach, a wreszcie krótko nakreśla historię e-książki”. Do tego w aneksie autor zestawił najważniejsze wydarzenia w historii e-booków oraz zebrał adresy internetowe, pod którymi można uzyskać dostęp do darmowych e-booków.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP