Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Poznajmy twórczość pani Papuzińskiej

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu Województwo: mazowieckie
Data dodania: 13.03.2013

Poznajmy twórczość pani Papuzińskiej

W związku z realizacją Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt  pt. „Autoriada  -Jastrząb czyta, opowiada” Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu zaprosiła wszystkie dzieci z  klas 1-3 na spotkanie przedautorskie dotyczące życia  i twórczości pani Joanny Papuzińskiej. Ta  znana autorka wierszy i książek dla dzieci, odwiedzi nas osobiście już 5 marca b.r.               
Lekcje biblioteczne dotyczące twórczości  pani Papuzińskiej zostały przeprowadzone pod koniec lutego w bibliotece szkolnej PSP w Jastrzębiu oraz w filiach biblioteki gminnej w Woli Lipienieckiej
i Gąsawach Rządowych. Wzięło w nich udział łącznie ok. 50 osób. Dzieci zapoznały się z biografią pisarki, obejrzały wystawę jej książek znajdującą się w bibliotece, a poprzez wspólną zabawę poznały wybrane utwory z jej bogatej twórczości. Utwór, pt. „ Jak nasza mama zreperowała księżyc” był pretekstem do ulepienia z plasteliny wielkiego księżyca – tak jak w książce Joanny Papuzińskiej.
Lekcje biblioteczne wszystkim dzieciom bardzo się podobały, a co najważniejsze, pozwoliły je przygotować do osobistego spotkania z tak wspaniałą autorką jaką jest pani Papuzińska.

Spotkania przedautorskie zorganizowano w ramach konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt, pt. „Autoriada – Jastrząb czyta, opowiada”, który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu we współpracy z biblioteką szkolną PSP w Jastrzębiu.        
Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP