Polecamy
48,00 PLN 65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Dzień Odkrywania Talentów w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim

Autor: Sylwia Kubicka Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Województwo: łódzkie
Data dodania: 15.03.2013

 

21 marca 2013 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim obchodzony będzie Dzień Odkrywania Talentów.  Wraz z przedszkolakami przeniesiemy się do zaczarowanego świata wierszy Jana Brzechwy. Będą to zajęcia z wykorzystaniem programu komputerowego „Multimedialny Świat Jana Brzechwy”, dzięki któremu dzieci będą mogły posłuchać piosenek w oparciu o wiersze autora, rozwijać spostrzegawczość – szukając szczegółów różniących obrazki. Dzieci będą miały także możliwość rozwijania swoich zdolności plastycznych poprzez tworzenie ilustracji do wiersza „Na straganie”. Zajęcia te będą okazją do łączenia nauki z zabawą, poznania utworów poety, rozwijania zdolności i kreatywności.

W tym dniu odbędą się także warsztaty dla uczniów klas trzecich pn. „Gry i zabawy z językiem angielskim”, które poprowadzi lektor Centrum Języków Obcych "Cogito". Zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem technik audiowizualnych i multimedialnych, które umożliwią uczniom szybsze opanowanie słownictwa oraz struktur gramatycznych.

Na zakończenie zapraszamy uczniów klasy II do uczestnictwa w zajęciach – „Strach ma wielkie oczy”. Są to warsztaty literacko-plastyczne mające na celu rozbudzenie u dzieci umiejętności rozpoznawania i wyrażania uczuć własnych i cudzych oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami, tj. złością, strachem, gniewem. Ponadto dzieci będą tworzyć wymyślone przez siebie „potwory” i je „oswajać”, aby przestały być straszne.

21 marca w Bibliotece Pedagogicznej będzie twórczo i kreatywnie. Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP